Areszt dla podejrzanego o brutalne zabójstwo. Ofierze zadano 16 ciosów nożem

Polska
Areszt dla podejrzanego o brutalne zabójstwo. Ofierze zadano 16 ciosów nożem
pixabay.com/iKLICK/

Sąd Rejonowy w Ostrołęce zdecydował w piątek o zastosowaniu wobec podejrzanego o zabójstwo 43-latka, Tomasza Z. tymczasowego aresztu. Mężczyzna miał zadać ofierze 16 ciosów nożem. Nie przyznał się do winy.

Postępowanie w sprawie zabójstwa, do którego doszło w środę późnym wieczorem w Rzekuniu pod Ostrołęką, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

 

Rzecznik prokuratury Elżbieta Edyta Łukasiewicz poinformowała, że w piątek doszło do przesłuchania podejrzanego. - 33-letni Tomasz Z. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył jedynie krótkie zeznania - powiedziała Łukasiewicz.

 

Mężczyzna zmarł z wykrwawienia

 

Przeprowadzona w piątek sekcja zwłok wykazała, że ofierze, 43-letniemu Michałowi M., zadano 16 ciosów nożem. - Ciosy padły w okolice klatki piersiowej, szyi i głowy. Zgon nastąpił na skutek jednego z ciosów w szyję. Mężczyzna wykrwawił się - wyjaśniła Łukasiewicz.

 

Tomaszowi Z. przedstawiono zarzut zabójstwa, za który grozi od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia. Oficjalne motywy działania sprawcy nie są jeszcze znane. Tomasz Z. został zatrzymany przez policję tuż po zdarzeniu.

rob/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze