Miał uwodzić kobiety, a następnie wyłudzać od nich pieniądze. Areszt dla 39-latka

Polska

Sąd w Rawiczu (Wielkopolskie) aresztował 39-letniego mieszkańca tego miasta, który miał uwodzić kobiety, następnie wyłudzał od nich pieniądze. Podawał się przy tym za biznesmena, kardiologa, policjanta lub agenta ABW. Grozi mu 12 lat więzienia.

Oficer prasowy rawickiej policji asp. sztab. Beata Jarczewska poinformowała w środę, że do policjantów zgłosiła się 46-letnia mieszkanka powiatu rawickiego.

 

- Kobieta przyznała, że na jednym z portali randkowych poznała 39-latka, z którym nawiązała bliższe relacje. Mężczyzna opowiadając różne historie wyłudził od kobiety ok. 5 tys. zł. Kiedy 46-latka zaczęła się upominać o swoje pieniądze, mężczyzna zaczął jej grozić - podała Jarczewska.

 

Wyszukiwał kobiety na portalu randkowym

 

Jak ustalili śledczy, 46-latka nie była jedyną ofiarą oszusta uwodziciela. W gronie oszukanych kobiet jest m.in. 32-latka spod Wrocławia, którą oszust naciągnął na niemal 50 tys. zł, 44-letnia mieszkanka powiatu rawickiego, która przekazała mężczyźnie 1,5 tys. zł oraz 39-letnia mieszkanka powiatu głogowskiego, która miała stracić przez niego 39 tys. zł. Zdaniem policji ofiar może być jeszcze więcej.

 

- Mieszkaniec Rawicza wyszukiwał kobiety na internetowym portalu randkowym, rozkochiwał je w sobie, przedstawiał się jako biznesmen, manager, lekarz kardiolog, policjant służb specjalnych czy agent ABW. Jak kameleon wcielał się w każdą z wymyślonych postaci. Kłamliwe historie przedstawiał poznawanym kobietom w zależności od zaistniałej sytuacji, one pod wpływem jego uroku traciły pieniądze. Niektóre z pokrzywdzonych nie bały się określić, że będąc w nim związku, były jakby pod wpływem pewnego rodzaju hipnozy - poinformowała Beata Jarczewska.

 

39-letni mieszkaniec Rawicza, był wcześniej wielokrotnie karany, między innymi za oszustwa, dwukrotnie odbywał kary pozbawienia wolności. W marcu minionego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę 2,5 roku więzienia. W prowadzonej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia 11 oszustw, jak również bezprawnego wpływu na świadka.

 

- Ustalono m.in, że podając się za policjanta wyłudził 800 zł od 70-latka. Mężczyzna dopuszczał się czynów przestępczych w tak zwanej recydywie, grozi mu do 12 lat więzienia - podała Jarczewska. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rawiczu mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie