Japonia: samochód wjechał w grupę przedszkolaków. Dwoje dzieci nie żyje

Świat
Japonia: samochód wjechał w grupę przedszkolaków. Dwoje dzieci nie żyje
Polsat News/zdj. ilustracyjne

Samochód wjechał w środę w Japonii w grupę dzieci w wieku przedszkolnym, gdy z opiekunami wracały z wycieczki nad jezioro. Dwoje z nich zginęło, a kilkanaście zostało rannych. Dwójka rannych dzieci jest w stanie krytycznym - poinformowała japońska telewizja NHK.

Wszystkie dzieci i dwoje opiekunów odwieziono do szpitala. Dwójka - chłopczyk i dziewczynka - zmarła wkrótce potem.

 

W japońskiej telewizji pokazano zdjęcia dwóch obróconych samochodów w przeciwległych rogach skrzyżowania oraz jaskrawe plecaki porozrzucane po chodniku. Dzieci wracały z wycieczki nad jezioro.

 

Do tragedii doszło wskutek zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu. Pojazdami kierowały dwie kobiety. Zostały zatrzymane przez policję. Jedna kierująca ma 62 lata, a druga jest o 10 lat młodsza.

 

Agencja Reutera podała, że w ostatnim czasie w Japonii doszło do serii śmiertelnych wypadków samochodowych z udziałem starszych kierowców.

 

W kwietniu kobieta i jej trzyletnia córeczka zginęły pod kołami samochodu prowadzonego przez 87-latkę. Wypadki te wywołały w starzejącym się japońskim społeczeństwie dyskusję, na temat wieku, w którym kierowcy powinni zostać pozbawieni uprawnień do kierowania pojazdami.

 

 

las/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie