Politycy Koalicji Europejskiej zapowiadają budowę nowego szpitala onkologicznego

Polska
Politycy Koalicji Europejskiej zapowiadają budowę nowego szpitala onkologicznego
pixabay.com/1662222

Budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu, który ma zostać sfinansowany ze środków unijnych, zapowiedzieli we wtorek politycy Koalicji Europejskiej.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej kandydujący z list Koalicji Europejskiej do PE senator PO Jarosław Duda przypomniał deklarację Koalicji Europejskiej dot. negocjacji budżetowych w UE.

 

- Zrobimy wszystko, żeby wynegocjować co najmniej o 100 mld zł więcej dla naszego kraju, na ochronę zdrowia, na polską wieś, na edukację i na walkę ze smogiem - mówił.

 

Oświadczył, że Koalicja Europejska deklaruje, iż "służba zdrowia będzie na europejskim poziomie". - Termin oczekiwania do specjalistów nie będzie dłuższy niż 21 dni, oczekiwanie na SOR-ze nie będzie trwało dłużej niż 60 minut, każdemu kto skończy 50 lat będziemy zapewniać kompleksowe badania, które będziemy powtarzać co 5 lat, zapewnimy pakiet dla środowiska osób z niepełnosprawnością - wyliczał Duda.

 

Program Europejskiej Ochrony Zdrowia

 

Marek Łapiński, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Dolnośląskim, przypomniał, że Koalicja Europejska ma 9-punkowy program Europejskiej Ochrony Zdrowia, w którym jest mowa o "dwóch istotnych kwestiach opieki onkologicznej".

 

- Chcemy, by na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu powstał nowy szpital onkologiczny. I to właśnie środki unijne, te 100 mld zł więcej, będą pieniędzmi, za które będziemy chcieli wybudować nowy szpital - powiedział Łapiński.

 

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas regionalnej konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej w Białymstoku ocenił, że stawką wyborów do Parlamentu Europejskiego jest 100 miliardów złotych dla Polski na kolejną dekadę, o co będzie zabiegać Koalicja Europejska.

 

"Koalicja Europejska naprzeciw antyeuropejskiego bloku"

 

- Koalicja Europejska staje dzisiaj naprzeciw antyeuropejskiego bloku - bloku ludzi nieskutecznych, nie znających się na Unii i nie lubiących Unii Europejskiej - mówił Schetyna. - Myśmy uzyskali ponad 500 mld złotych, oni najwyżej 400. To miara klęski  Kaczyńskiego i Morawieckiego - stwierdził.

 

Jak dodał, programem Koalicji Europejskiej w tych wyborach jest uzyskanie "100 mld zł więcej niż jest w stanie wynegocjować rząd PiS". Ocenił też, że obecny rząd w negocjacjach budżetowych w UE "miliardy oddaje walkowerem".

rob/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie