Martwe wieloryby na wybrzeżu USA. Gwałtowny wzrost liczby padłych morskich ssaków

Świat
Martwe wieloryby na wybrzeżu USA. Gwałtowny wzrost liczby padłych morskich ssaków
Twitter/Julia-Grace Sanders

Morze wyrzuciło na ląd w stanie Waszyngton dwa martwe wieloryby. Przyczyna ich śmierci jest na razie nieznana. Departament ds. Ryb i Dzikiej Przyrody oraz Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) odnotowały, że w tym roku w tej okolicy natknięto się już na 13 ciał martwych wielorybów, podczas gdy w ubiegłym roku znaleziono zaledwie trzy.

Jednego z martwych wielorybów znaleziono w niedzielę na plaży w Harborview Park w Everett w stanie Waszyngton. Park został z tego powodu zamknięty.  

 

Departament Policji Everett współpracuje z Departamentem ds. Ryb i Dzikiej Przyrody oraz z Narodową Służbą Oceaniczną i Atmosferyczną  w celu ustalenia przyczyny śmierci wieloryba.

 

- Wiek i płeć wieloryba są nadal ustalane - powiedział Michael Milstein z NOAA. 

Inny z padłych morskich ssaków został odkryty dzień wcześniej w pobliżu Ilwaco w Cape Disappointment. 

Na całym Zachodnim Wybrzeżu - w Kalifornii, Oregonie i stanie Waszyngton - w 2019 r. znaleziono na plażach już 45 padłych wielorybów. W całym ubiegłym roku, na tym samym obszarze, odnotowano jedynie 25 takich przypadków. 

 

- Większość z nich padła zapewne z braku pożywienia, które pozwoliłoby im udać się na północ - stwierdził Milstein z NOAA.

grz/luq/ komonews.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie