Wyciek płynnego cynku w zakładzie w Dębskiej Woli. Ogromny pożar i gęsty dym nad okolicą

Polska
Wyciek płynnego cynku w zakładzie w Dębskiej Woli. Ogromny pożar i gęsty dym nad okolicą
OSP Dębska Wola

21 strażackich zastępów walczyło z pożarem, który w poniedziałek wybuchł w ocynkowni w miejscowości Dębska Wola koło Kielc. W pożarze nikt nie ucierpiał - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa (WSKR) Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Strażacy ugasili pożar, na miejscu zabezpieczany jest jeszcze wyciek kwasu solnego.

Zgłoszenie o pożarze w zakładzie przemysłowym w gminie Morawica strażacy otrzymali przed godz. 10. Jak przekazano w południe w WSKR, w szczytowym momencie działań na miejscu pracowało ok. 60 strażaków z 21 zastępów.

 

- Podawane są prądy gaśnicze z zewnątrz budynku. Zawaleniu uległ jego dach. Pożar pojawił się od instalacji, która zasilała wanny z ciekłym cynkiem - opisywał dyżurny WSKR.

 

Zawaliła się połowa dachu hali produkcyjnej

 

Jak poinformował wieczorem  zastępca komendanta miejskiego PSP w Kielcach Mariusz Góra, pożar ugaszono, ale strażacy nadal prowadzą na miejscu działania. - Mamy jeszcze wyciek kwasu solnego, który zbieramy i przepompowujemy do zbiorników, aby zabezpieczyć ten wyciek - powiedział Góra, zaznaczając, że kwas solny był używany w procesie produkcyjnym w zakładzie.

 

 

W wyniku pożaru zawaliła się połowa dachu hali produkcyjnej - gdzie znajdowała się instalacja technologiczna. Instalacja uległa zniszczeniu, natomiast udało się uratować przed pożarem budynki administracyjne firmy.

 

Pracowników zakładu - ok. 30 osób - ewakuowano jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

prz/rob/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie