Niger: 58 osób zginęło w wyniku wybuchu samochodu cysterny

Świat
Niger: 58 osób zginęło w wyniku wybuchu samochodu cysterny
Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay/Alexas_Fotos

58 osób zginęło, a niemal 40 zostało rannych w nocy z niedzieli na poniedziałek w wyniku eksplozji samochodu cysterny, która miała miejsce w stolicy Nigru Niamey - poinformował prezydent tego afrykańskiego kraju Mahamadou Issoufou.

Jak podaje agencja AFP, ciężarówka wioząca benzynę przewróciła się na torach przy wyjeździe z miasta, w pobliżu międzynarodowego lotniska w Niamey. Z cysterny zaczęło wyciekać paliwo, które chcieli odzyskać przechodzący tamtędy ludzie. W pewnym momencie doszło do eksplozji, w wyniku której 55 osób zginęło na miejscu, a trzy zmarły w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

 

Według AFP pozostałości po wybuchu przechodnie mogli oglądać jeszcze w poniedziałek rano. Zwęglona ciężarówka nadal leżała w miejscu wypadku, a straż pożarna dogaszała samochody i motocykle, które w wyniku eksplozji zajęły się ogniem.

 

- To prawdziwym dramat - powiedział minister spraw wewnętrznych Nigru Mohamed Bazum i tłumaczył okoliczności wypadku. - Cysterna miała pewne problemy z parkowaniem, wtedy przewróciła się, a benzyna zaczęła wyciekać. Wielu ludzi, niektórzy na motocyklach, przybyło na miejsce; któryś z motocyklistów nie wyłączył silnika... musiała powstać iskra, która spowodowała wybuch.

 

Minister podkreślił, że wiele ciał jest spalonych do tego stopnia, że trudno będzie przeprowadzić ich identyfikację. Dodał, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż w szpitalu przebywa kilka osób będących w stanie krytycznym. To pierwszy w Nigrze wypadek cysterny o tak tragicznych skutkach. 

 

Prezydent Nigeru odwiedził rannych w szpitalu - poinformowano na twitterze. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie