Majówka na drogach. Od wtorku 30 kwietnia zginęło 19 osób

Polska
Majówka na drogach. Od wtorku 30 kwietnia zginęło 19 osób
Polsat News

Od wtorku 30 kwietnia na polskich drogach doszło do 258 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 313 osób zostało rannych - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Do największej liczby wypadków doszło we wtorek - wtedy w 91 tego typu zdarzeniach zginęło 5 osób, a 106 zostało rannych.

Od 30 kwietnia trwa policyjna akcja "Majowy weekend" polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznacza to m.in. większą liczbę oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Największy ruch na drogach spodziewany jest 30 kwietnia i 5 maja.

 

- W tym czasie kontroli będzie najwięcej - zapowiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Do niedzieli patrolować drogi będzie 5 tys. policjantów.

 

Przed majówką funkcjonariusze policji przestrzegali również przed prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu.

 

- Niestety spodziewamy się rekordu, jeśli chodzi o tych, którzy kierują pod wpływem alkoholu. Takiego rekordu spodziewaliśmy się podczas działań "Bezpieczny weekend" w Wielkanoc i taki rekord padł. Jeśli poprzedniej Wielkanocy mieliśmy 1150 kierujących pod wpływem alkoholu, to w tym roku było ich już 1450 - podkreślił podinsp. Kobryś.

 

Do tej pory od wtorku zatrzymano 961 nietrzeźwych kierowców.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie