Mularczyk proponuje nazwę mostu w Nowym Sączu: Lecha i Marii Kaczyńskich. Skierował pismo do... żony

Polska
Mularczyk proponuje nazwę mostu w Nowym Sączu: Lecha i Marii Kaczyńskich. Skierował pismo do... żony
nowysacz.pl

W marcu prezydent Nowego Sącza ogłosił konkurs na nazwy kilku miejsc i budowli w mieście, m.in. mostu na Dunajcu na północnej obwodnicy. Swoją nazwę zaproponował też poseł Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk - chciałby, żeby otrzymał on imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Zgłosił swoją propozycję, wysyłając list do Iwony Mularczyk, przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza, a prywatnie jego żony.

Konkurs rozpisany w marcu przez prezydenta Ludomira Handzela skończył się 30 kwietnia. Aby wziąć w nim udział, należało przedstawić pomysł osobiście, bądź przesłać mailowo lub tradycyjnie na adres urzędu miasta.

 

Główną nagrodą w konkursie jest podwójny karnet zniżkowy, uprawniający do pięciokrotnego skorzystania z sauny w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

 

Poseł Mularczyk nie wziął udziału w konkursie, natomiast swoją propozycję na nazwę mostu zawarł w piśmie do przewodniczącej Rady Miasta Iwony Mularczyk (do wiadomości prezydenta Handzela).

 

 

Mularczyk w liście, upublicznionym przez serwis Twojsacz.pl, napisał, że "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej był mocno związany z miastem Nowym Sączem". Wyliczał, że Lech Kaczyński własnie w Nowym Sączu miał pierwsze biuro poselskie oraz został nagrodzony tytułem honorowego obywatela miasta.

 

W 2018 roku Iwona Mularczyk przegrała w drugiej turze wyborów na prezydenta Nowego Sącza. Ludomir Handzel zdobył 58,35 proc. głosów, a żona posła Solidarnej Polski - 41,65 proc. 

 

Mularczyk kandydowała jednocześnie do Rady Miasta. Zdobyła 1371 głosów. 22 listopada została wybrana przewodniczącą tego organu.

jm/luq/ twojsacz.pl, sadeczanin.info
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie