Biedroń: nadszedł najwyższy czas, żeby zainwestować w człowieka

Polska

Żebyśmy byli równi i prawdziwie wolni, musimy wszyscy zacząć godnie zarabiać, w każdym zawodzie bez wyjątku; nadszedł najwyższy czas, żeby zainwestować w człowieka - mówił podczas środowej konwencji partii Wiosna jej lider Robert Biedroń.

Podczas wystąpienia Biedroń wskazywał, że przez ostatnie 15 lat od wstąpienia do UE Polska inwestowała w stadiony i autostrady "i całkiem nieźle nam to wyszło". - Ale dzisiaj nadszedł najwyższy czas, żeby zainwestować w człowieka. Żebyśmy byli równi i prawdziwie wolni, musimy wszyscy zacząć godnie zarabiać, w każdym zawodzie bez wyjątku - zaznaczył.

 

- Praca na pełen etat musi wystarczyć na godne życie, bo to nie są czasy niewolnictwa. To 2019 rok, to czasy, kiedy Polska jest w sercu UE - dodał.

 

"Nie będziemy mieli godnego życia"

 

Biedroń tłumaczył, że nie ma mowy o wolności, kiedy nie będziemy mieli godnego życia, i nie ma mowy o bezpieczeństwie, jeśli "będziemy musieli martwić się o następny dzień naszej pracy".

 

- Nie ma mowy o demokracji, jeśli zbyt wiele grup nadal pozostawionych jest z tyłu. Nie ma mowy o społeczeństwie równych szans, jeśli będziemy nadal stawiali na infrastrukturę stadionów i autostrad, a nie postawimy na życie zwykłego człowieka i jego pracę - mówił lider Wiosny.

 

My jako Wiosna - kontynuował Biedroń - doprowadzimy do tego, że "pracownicy szkół, sądów, nauczyciele, pielęgniarki będą mogli stanąć ramię w ramię i walczyć o godne życie, walczyć o godne płace".

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie