Włochy: politycy Ruchu Pięciu Gwiazd poproszeni o wpłatę 1,5 tys. euro na kampanię wyborczą

Świat
Włochy: politycy Ruchu Pięciu Gwiazd poproszeni o wpłatę 1,5 tys. euro na kampanię wyborczą
Pixabay.com/ you_littleswine

Parlamentarzyści współrządzącego Włochami Ruchu Pięciu Gwiazd otrzymali od jego kierownictwa prośbę o wpłacenie po 1500 euro na fundusz, z którego finansowana będzie kampania ugrupowania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Mają na to czas do piątku.

Włoskie media rozpowszechniły treść e-maila, jaki został wysłany do wszystkich deputowanych i senatorów antysystemowego ruchu przez jego komitet wyborczy. Kwota 1500 euro to suma w nim "sugerowana".

 

W liście tym przypomniano, że formacja nie przyjmuje żadnego publicznego finansowania ani pieniędzy "od lobby".

 

"To pozwala nam mieć wolne ręce i jest naszą największą siłą. Jednocześnie dobra kampania wyborcza jest podstawowym sposobem szerzenia naszej idei zmian"- dodano w przesłaniu do parlamentarzystów.

 

Dowiedzieli się oni, że darowiznę można przekazać za pośrednictwem karty kredytowej lub przelewu bankowego. "Mamy bardzo mało czasu, prosimy o dokonanie wpłaty do piątku 3 maja" - przeczytali deputowani i senatorowie koalicyjnego ugrupowania.

 

Co miesiąc wpłacają oni po 300 euro na konto ściśle związanego z ruchem stowarzyszenia Rousseau, które zapewnia mu system operacyjny i platformę internetową do komunikowania się.

 

Taka prośba o wpłatę nie jest nowością tej formacji. Już wcześniej kierowała ona prośby o dobrowolne wpłaty na poprzednie kampanie w wysokości od 1 tys. do 2 tysięcy euro.

 

Dziennik "Il Messaggero" informuje, że e-mail z prośbą o szybkie finansowe wsparcie kampanii wyborczej wywołał niezadowolenie wśród jego adresatów.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze