Trąba powietrzna w Wielkopolsce. "Na moich oczach został porwany garaż blaszany"

Polska

Trąba powietrzna przeszła w poniedziałek wieczorem nad miejscowością Zielona Łąka w powiecie pleszewskim - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie Mariusz Glapa.

Trąba powietrzna utworzyła się po godz. 18 na polu, pomiędzy drzewami a gospodarstwami w Zielonej Łące k. wielkopolskiego Pleszewa. Wiatr powyrywał drzewa, uszkodził dach jednego z budynków gospodarczych i zniszczył stodołę.

 

 

Mieszkanka wsi Anna Styś, matka trojga dzieci, w wieku 1,5 roku, 7 i 10 lat była przerażona widokiem trąby powietrznej, którą obserwowała z okna domu na pierwszym piętrze.

 

- Przerosło to moje wszelkie wyobrażenia. Powstał ogromny ciemny lej. Na moich oczach został porwany garaż blaszany, który rozpadł się w powietrzu a części fruwały po całej wiosce. A później porwało betoniarkę z podwórza, która upadła w polu 300 m dalej - relacjonuje Anna Styś.

 

Kobieta kazała dzieciom schować się pod stół. Bała się, że trąba zahaczy o jej dom.

 

 

W związku z przejściem trąby powietrznej interweniowali pleszewscy strażacy. - Strażacy działali na miejscu do godz. 21. Wszystko zostało już zabezpieczone, nie ma osób poszkodowanych - podał Mariusz Glapa.

 

 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie