Skuli go na masce bentleya. Pouczyli i wypuścili. Okazało się, że "kradzież" sfingował komik

Moto
Skuli go na masce bentleya. Pouczyli i wypuścili. Okazało się, że "kradzież" sfingował komik
Instagram/Rafał Pacześ

Przechodnie zgłosili kradzież luksusowego samochodu przez bezdomnego w Łodzi. Policja natychmiast ruszyła w pościg i zatrzymała podejrzanego na jednej ze stacji w nieodległym Zgierzu. Funkcjonariusze wyciągnęli mężczyznę z auta i skuli kajdankami. Po chwili jednak wypuścili, bo złodziejem okazał się... łódzki komik Rafał Pacześ, który realizował nagranie do filmu. Artysta został jedynie pouczony.

"Czujność świadków i natychmiastowa reakcja policjantów zaowocowała zatrzymaniem na terenie Zgierza mężczyzny podejrzewanego o kradzież samochodu" - tak rozpoczyna się policyjna relacja z interwencji podjętej przez funkcjonariuszy z Łodzi.

 

Monitoring, pościg, spektakularne zatrzymanie

 

Łupem niechlujnie ubranego mężczyzny, wyglądającego na bezdomnego, miał paść luksusowy samochód marki Bentley. Według relacji świadka został on około godz. 15 skradziony sprzed hotelu mieszczącego się przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi.

 

Z wykorzystaniem miejskiego monitoringu policjanci ustalili kierunek ucieczki, jednocześnie przekazując informacje o kradzieży oraz dane pojazdu do załóg pełniących służę na terenie województwa. Samochód został wkrótce namierzony i na jednej ze stacji paliw w Zgierzu zablokowały go cztery radiowozy. Kierowca został wyprowadzony z pojazdu i skuty kajdankami.

 

Okazało się jednak, że podejrzewanym o kradzież samochodu jest łódzki komik Rafał Pacześ, który zaskoczony całą sytuacją wyjaśnił, iż auto którym się porusza pochodzi z wypożyczalni, a on użytkuje je legalnie. Tłumaczył, że kradzież pojazdu była upozorowana na potrzeby filmu i rejestrowana z ukrycia przez ekipę operatorów.

 

Pacześ przyznał, że widział świadków incydentu podejmujących za nim pościg, ale mimo to odjechał.

 

Pouczenie: powinien skontaktować się z policją przed nagraniem

 

Policjanci pouczyli mężczyznę, że przystępując do projektu powinien skontaktować się z najbliższą jednostką i poinformować o planach. Tym samym uniknąłby niepotrzebnej interwencji.

 

Sam artysta wyjaśnił, że Bentley został wypożyczony na potrzeby programu motoryzacyjnego "Czarna Wołga", który Pacześ prowadzi na swoim kanale w portalu społecznościowym YouTube.

grz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie