Kradli w Wielkiej Brytanii, sprzedawali w Polsce. Rozbito "dziuplę" z rowerami wartymi 80 tys. zł

Polska
Kradli w Wielkiej Brytanii, sprzedawali w Polsce. Rozbito "dziuplę" z rowerami wartymi 80 tys. zł
KWP Wrocław

33-latek, mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii, oraz 27-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, zostali zatrzymani przez policjantów z Głogowa (woj. dolnośląskie). Młodszy oferował do sprzedaży za pośrednictwem internetu skradzione w Anglii rowery. Były to między innymi jednoślady o wartości ponad 18 tys. zł. W sumie zabezpieczono 6 rowerów o łącznej wartości 80 tys. zł.

Na ślad przestępczej działalności podejrzanych policjanci trafili dzięki internetowi, gdzie pojawiło ogłoszenie dotyczące sprzedaży bardzo drogiego roweru brytyjskiej marki o wartości 18 499 zł. W Polsce oferowany był do sprzedaży za 9 999 złotych.


Informacja o ofercie dotarła do policjantów za pośrednictwem firmy, która współpracuje z brytyjską marką. Policjanci na tej podstawie ustalili miejsce zamieszkania osoby oferującej rower do sprzedaży. Posiadali również numery rowerów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii.


W wyniku sprawdzeń zabezpieczono 6 skradzionych rowerów o łącznej wartości 80 tys. zł. W Polsce oferowane były one do sprzedaży najczęściej za połowę swojej wartości.

 

 

Starszy przysyłał rowery z Anglii, młodszy je sprzedawał


Policjanci zatrzymali 27-letniego pasera, mieszkańca powiatu głogowskiego, i 33-latka, mieszkającego na stałe w Anglii, który akurat przebywał w Polsce. To on wysyłał kradzione rowery do Polski.


Mężczyzna twierdzi, że nabywał je od rożnych osób, których nie potrafi wskazać. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie zakresu i rozmiaru przestępczej działalności obydwu podejrzanych. O odzyskaniu rowerów poinformowano brytyjską policję.


Za paserstwo obu podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie