Kempa: polityka migracyjna, na zasadzie: przyjmujemy wszystkich, "zbankrutowała"

Polska

- Polityka Niemiec, Francji i innych krajów, na zasadzie: przyjmujemy wszystkich, jest świetnie, fajnie, ona "zbankrutowała" - powiedziała w programie "Graffiti" Beata Kempa (Solidarna Polska), minister ds. pomocy humanitarnej, kandydatka do Parlamentu Europejskiego.

Na antenie Polsat News Kempa została zapytana o wypowiedź prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który mówił, że jeżeli Polska nie dostosuje się do kwestii imigracji, do przyjmowania uchodźców, to wypadnie ze strefy Schengen. 

 

- Jeżeli idzie o pana prezydenta Macrona, jego polityka "zbankrutowała", jego notowania spadają, ma problemy wewnętrzne. Ma protesty żółtych kamizelek, no i ratuje się rozpaczliwie - stwierdziła minister. Dodała, że Polska "postawiła na inną pomoc, pomoc na miejscu". 

 

Prowadzący program zapytał, dlaczego zatem prezydent Francji wypowiedział się w ten sposób. - Ja myślę, że to jest kwestia zaistnienia u siebie, wewnętrznej polityki. Po drugie, chce prężyć muskuły - skomentowała Kempa.

 

"Chcieliśmy uzyskać z Brukselą kompromis"

 

Minister została również zapytana przez Wojciecha Dąbrowskiego, czy jest gotowa na rolę adwokata w sprawie obrony reformy sądownictwa w Brukseli.

 

 

- Oczywiście, że tak. To właśnie wymiar sprawiedliwości był moim pierwszym obszarem działalności - zaznaczyła.

 

Prowadzący zaznaczył, że opozycja uważa ustawę o sądownictwie za "bubel". - Opozycja wszystko uważa za bubel, nawet sama nie potrafi jakiegokolwiek bubla w postaci własnego programu do Europy stworzyć - powiedziała minister.

 

Na pytanie prowadzącego "Grafitti", jak wytłumaczy zaś w Brukseli, że reforma wymiaru sprawiedliwości musiała być nowelizowana aż osiem razy, odpowiedziała, że było to wynikiem tego, że "chcieliśmy (rząd - red.) uzyskać z Brukselą kompromis". 

 

- W Unii Europejskiej powinniśmy się przede wszystkim szanować. Równość jest potrzebna. Jest to postulat, który będziemy absolutnie preferować. Chcemy być szanowani i traktowani równo. My staraliśmy się rozmawiać i ten kompromis uzyskać - podkreśliła.

 

"Szanuję gigantyczny dorobek Ochojskiej"

 

Beata Kempa zapytana o relację ze swoją rywalką w wyborach do europarlamentu, Janiną Ochojską, odpowiedziała, że "szanuje ją i jej gigantyczny dorobek".

 

- Pani Ochojska nie prowadzi kampanii wyborczej, nie zamierzamy się w tej kwestii konfrontować - dodała.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Graffiti" można zobaczyć tutaj.

las/luq/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie