Drastyczne sceny w tramwaju w Bydgoszczy. Starszy mężczyzna został pobity

Polska
Drastyczne sceny w tramwaju w Bydgoszczy. Starszy mężczyzna został pobity
Polsat News

W tramwaju w Bydgoszczy doszło do sprzeczki pasażerów, w trakcie której jeden z nich zaczął bić wyraźnie starszego od siebie mężczyznę po twarzy i głowie. Po tym, jak wideo ze zdarzenia trafiło do sieci, sprawą zajęła się policja. - Po przeanalizowaniu nagrania z monitoringu będziemy ustalać tożsamość agresora - zapowiedział w rozmowie z Polsat News kom. Przemysław Słomski z policji w Bydgoszczy.

Reporterowi Polsat News udało się porozmawiać z pobitym 72-latkiem. 

 

- Nie moja wina. Ja usiadłem i zaczęła się awantura. Wszyscy siedzieli i oniemieli. Patrzyli tylko co się dzieje - tłumaczył starszy mężczyzna.

 

Na pytanie reportera co dalej chce z tym zrobić, odpowiedział, że "nie chce mieć żadnej sprawy z tym gościem (agresorem-red.). Po prostu zamykamy tę sprawę". - Już napisałem oświadczenie, że nic wspólnego z tym gościem nie chce mieć - zaznaczył.

 

W związku z decyzją starszego mężczyzny o nie składaniu zeznań policjanci zmienili kwalifikację prowadzonych czynności. Prowadzili je pod kątem naruszenia nietykalności cielesnej. Obecnie policjanci wysłali wniosek do prokuratury, z prośbą aby z urzędu rozpocząć śledztwo.

 

Publikacja w internecie

 

Jak powiedział Polsat News kom. Słomski, bydgoscy policjanci nie zostali powiadomieni o zdarzeniu w dniu, kiedy miało ono miejsce. - Dopiero po publikacji w internecie filmu nagranego przez jednego z pasażerów dowiedzieliśmy się co się stało - przyznał. 

 

Policji udało się ustalić kim jest starszy z widocznych na filmie mężczyzn. Słomski zaapelował, by nie pozostawać biernym i interweniować w podobnych przypadkach, dzwoniąc na numer alarmowy.

 

Nagranie, które umieszczono w internecie, zostało później usunięte z YouTube. 

msl/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie