"Na Podlasiu będzie nie tylko geograficzny, ale i gospodarczy środek Europy"

Polska

Na Podlasiu będzie nie tylko geograficzny, ale i gospodarczy środek Europy; postaramy się, by coraz więcej środków szło na te tereny, o których III RP niesłusznie zapominała - oświadczył w niedzielę w Białymstoku premier Mateusz Morawiecki.

- Kiedyś dawno próbowano (...) - i do dzisiaj są takie próby - wyznaczania środka Europy. Takich środków Europy jest niestety kilka, ale ja najbardziej w taki jeden, który w XVIII wieku został wyznaczony i chyba na jego pamiątkę, gdzieś w Suchowoli, na ziemi Podlaskiej jest nawet obelisk - mówił premier podczas regionalnej konwencji wyborczej PiS.

 

Jak stwierdził, "tu nie tylko jest i może być ten geograficzny środek Europy".

 

- Tu może być i będzie ten gospodarczy środek Europy - oświadczył szef rządu.

 

Morawiecki ocenił również, że na Podlasiu, mimo że "ziemia jest trudna", a III RP "nie stworzyła sprzyjających warunków", udało się stworzyć, m.in. potęgę mleczną i meblarską.

 

Zadeklarował, że rząd w ramach swoich programów, postara się, aby "coraz więcej środków szło na te tereny, o których III RP niesłusznie zapominała".

 

Premier złożył też życzenia wielkanocne wiernym wyznania prawosławnego.

 

- Wszystkim braciom w wierze prawosławnej chciałbym życzyć nadziei, radości, szczęścia rodzinnego i wszystkiego, co najlepsze - zaznaczył Morawiecki.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie