Otwarcie drogi krajowej nr 5 w Szubinie przedłuża się. Z trasy wciąż usuwana jest żrąca ciecz

Polska
Otwarcie drogi krajowej nr 5 w Szubinie przedłuża się. Z trasy wciąż usuwana jest żrąca ciecz
PAP/Tytus Żmijewski

Przedłuża się czas otwarcia drogi krajowej nr 5 (Kujawsko-pomorskie), gdzie o północy z czwartku na piątek zderzyły się ciężarówka i cysterną. Konieczne jest jeszcze usunięcie z jezdni sorbentu po neutralizacji wycieku chemikaliów. Utrudnienie może potrwać jeszcze kilka godzin - podała GDDKiA.

Wcześniej oddział GDDKiA w Bydgoszczy informował, że przywrócenie normalny ruchu nastąpi o godz. 7.

 

- Jak się okazało, na razie nie jest możliwe wznowienie ruchu, gdyż na jezdnię pokrywa jeszcze sorbent użyty przez strażaków do neutralizacji wycieku. Otwarcie drogi byłoby niebezpieczne - powiedział dyżurny oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Wypadek zdarzył się obwodnicy Szubina, gdzie trwa budowa drogi ekspresowej S5. Zderzyły się dwa samochody, w tym cysterna. Wskutek rozszczelnienia cysterny wyciekło z niej 8 ton dwuizocyjanian toluilenu - TDI, który jest substancją żrącą.

 

Kierowcy, którzy uczestniczyli w wypadku, znajdują się w szpitalu. Jeden jest ciężko ranny, a drugi lekko.

 

Jeszcze w piątek chemikalia wypompowano z uszkodzonej cysterny, a w nocy z piątku na sobotę usunięto rozbitą cysternę i wywieziono skażoną warstwę gruntu.

 

Ruch samochodów ciągle jest kierowany na objazdy. Samochody do 12 ton jadące w kierunku Bydgoszczy i Poznania są kierowane przez miasto starym przebiegiem DK 5, a pozostałe w kierunku Łabiszyna, a stamtąd do DK 25 Bydgoszcz - Inowrocław.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie