Większość Włochów uważa, że smak truskawek pogorszył się w ostatnich latach

Świat
Większość Włochów uważa, że smak truskawek pogorszył się w ostatnich latach
Pixabay.com/ Couleur

Ponad dwie trzecie Włochów uważa, że smak truskawek pogorszył się w ostatnich latach. Rezultatem tej opinii, potwierdzonej w najnowszym sondażu, jest znaczny spadek sprzedaży tych owoców.

Z ankiety przeprowadzonej przez instytut badania rynku owoców i warzyw wynika, że 72 procent Włochów jest rozczarowanych smakiem kupowanych truskawek.

 

Według ponad połowy mieszkańców Włoch smak ten wręcz znacznie się pogorszył.

 

Jak zauważono, w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż tego owocu będącego symbolem wiosny spadła w kraju o 3 tysiące ton.

 

To niezadowolenie klientów skłoniło naukowców do tego, by szukać rozwiązania. Włoska Rada ds. Badań w Rolnictwie i Analizy Gospodarki Rolnej studiuje możliwość stworzenia nowych odmian truskawek, które - jak wyjaśniono - miałyby atrakcyjny dla zmysłów smak poziomek, osiągnięty wyłącznie drogą naturalną, a nie laboratoryjną.

 

Rozczarowanie obecnym smakiem i jakością jest tak duże, że ponad 60 procent konsumentów gotowych jest zapłacić więcej, by oszczędzić sobie przykrych niespodzianek - podkreśla się w szczycie sezonu na truskawki we Włoszech.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie