Przed majówką warto ściągnąć aplikację "Ratunek". Chroni zdrowie i życie na wodzie i w górach

Polska

Jest darmowa, a ratuje to, co bezcenne: zdrowie i życie. Aplikacja na telefon "Ratunek" w razie wypadku łączy z ratownikami górskimi lub wodnymi. Teraz, gdy sezon turystyczny na dobre się rozkręca, a tłumy turystów ruszają na majówkę, warto o niej pamiętać.

W razie zagrożenia pomoc GOPR, TOPR lub WOPR trzeba wezwać skutecznie. Bezcenna jest bezpłatna aplikacja "Ratunek" opracowana przez Plusa, którą można ściągnąć na dowolnego smartfona.

 

Prosta w obsłudze aplikacja umożliwia wpisanie ważnych informacji dotyczących stanu zdrowia, które w razie kłopotów ratownicy otrzymają wraz z wezwaniem pomocy.

 

- Aplikacja służy do tego żeby w łatwy i szybki - przede wszystkim - sposób przekazać informacje do ratowników że potrzebujemy pomocy. Mamy dwie ikonki: "woda" albo "góry", w zależności od tego jakiej pomocy potrzebujemy. Klikamy "woda", potem klikamy trzy razy i nawiązujemy połączenie z najbliższym centrum ratownictwa. Od razu jest wysyłana także nasza pozycja gps - powiedział Kuba Hornowski, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Program podaje też stan naładowania telefonu. Przesyła tez informacje kontaktowe wpisane wcześniej przez użytkownika. W otwartej przestrzeni namierza z precyzją do trzech metrów.

 

"Ratunek" wielokrotnie ocalił życie turystów. Także w Tatrach, gdzie w tym roku dosłownie w ostatniej chwili pozwolił dotrzeć do dwóch poszkodowanych turystów, z których jeden spadł do doliny.

 

Aplikacje "Ratunek" można ściagnąć na smartfony ze sklepów Google Play i App Store.

 

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie