Mazurek: niektóre szkoły będą musiały skorzystać z ustawy maturalnej

Polska
Mazurek: niektóre szkoły będą musiały skorzystać z ustawy maturalnej
Archiwum Polsat News

W zdecydowanej większości szkół odbyły się rady klasyfikacyjne, jednak w niektórych będzie trzeba skorzystać z nowelizacji Prawa oświatowego; nasza ustawa zabezpiecza wszystkich maturzystów - podkreśliła w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"W zdecydowanej większości szkół odbyły się rady klasyfikacyjne. Umożliwiają one przeprowadzenie egzaminów maturalnych. Jednak w niektórych będzie trzeba skorzystać z nowelizacji Prawa oświatowego. Nasza ustawa zabezpiecza wszystkich maturzystów" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS.

 

 

Pod wpisem Mazurek umieściła odnośnik do artykułu z danymi dotyczącymi klasyfikacji uczniów.

 

Zgodnie z informacjami kuratorium w województwie kujawsko-pomorskim w blisko 40 strajkujących liceach i technikach nie odbyły się rady klasyfikacyjne, natomiast w województwie zachodniopomorskim klasyfikacja nie została jeszcze przeprowadzona w 30 strajkujących szkołach. Według małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak - we wszystkich 422 szkołach w tym województwie przeprowadzono rady klasyfikacyjne i nie trzeba było stosować maturalnej specustawy.

 

Nowelizacja

 

W piątek prezydent podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty i Prawa oświatowego. Zgodnie z nowelizacją, jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

 

W czwartek szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Jednocześnie zapowiedział, że jeżeli rząd nie zrealizuje postulatów związku, nauczyciele podejmą strajk we wrześniu.

 

ZNP i FZZ nie wzięły udziału w okrągłym stole organizowanym przez premiera Mateusz Morawieckiego, który odbył się w piątek w centrum konferencyjnym na PGE Narodowym.

pgo/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie