Papuga pomagała dilerom narkotyków. Wpadła w ręce policji

Świat
Papuga pomagała dilerom narkotyków. Wpadła w ręce policji
Pixabay/192635, zdj. ilustracyjne

- Mamo, policja! - w ten sposób papuga ostrzegała handlarzy narkotyków przed zbliżającymi się do ich kryjówki funkcjonariuszami. Zdaniem jednego z oficerów, ptak musiał zostać do tego specjalnie przeszkolony. Policjantom udało się złapać posłuszne handlarzom zwierzę. Według brazylijskiego nadawcy GloboNews, papuga trafiła do lokalnego zoo, gdzie uczy się latać.

Do schwytania papugi doszło w poniedziałek po południu w jednej z dzielnic miasta Teresina w północno-wschodniej Brazylii.

 

Według doniesień brazylijskiej prasy, ptaka wyszkolono tak, aby ostrzegał przestępców przed policją. Wyuczonym przez papugę hasłem ostrzegawczym było: "Mamo, policja!". 

 

Poniedziałkowy alarm dał handlarzom wystarczająco dużo czasu na ucieczkę z kryjówki. Ptak nie miał tyle szczęścia. Trafił w ręce policji.

 

Według gazety "Meio Norte", policjantom udało się później zatrzymać prawdopodobnych właścicieli ptaka. To mężczyzna i nastolatka.

 

Papuga trafiła do lokalnego zoo. Ma tam spędzić trzy miesiące, by nauczyć się latać. Później ma zostać wypuszczona na wolność - informuje GloboNews.

 

Weterynarz Alexandre Clark powiedział, że od czasu schwytania, ptak się nie odzywa. - Nie współpracuje. Przyszło tu wielu policjantów, a papuga nic jeszcze nie powiedziała - dodał cytowany przez "The Guardian" lekarz.

zdr/luq/ theguardian.com, washingtonpost.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie