Zderzenie dwóch ciężarówek na Mazowszu. Powodem burza piaskowa

Polska

- Ciężarówka wjechała w tył stojącego przed nią samochodu ciężarowego. Do kolizji doszło najprawdopodobniej przez ograniczoną widoczność spowodowaną burzą piaskową - powiedziała polsatnews.pl mł. asp. Monika Winnik z makowskiej policji. Droga była zablokowana przez 1,5 godziny. Po wprowadzeniu ruchu wahadłowego na tym odcinku doszło do kolejnego wypadku, tym razem z udziałem trzech pojazdów.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 60 w okolicach Makowa Mazowieckiego. 

Policja Maków Mazowiecki

Jak wyjaśniła oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, kolizja miała miejsce we wtorek ok. godz. 11:00. Droga została zablokowana na 1,5 godziny. Później wprowadzono ruch wahadłowy.

 

Kolejna kolizja na tym samym odcinku

 

- Po kilkunastu minutach doszło do kolizji z udziałem trzech innych pojazdów: samochodu osobowego, ciężarówki i busa. W wyniku zdarzenia ucierpiała 60-letnia pasażerka. Nie odniosła poważnych obrażeń - mówiła mł. asp. Winnik.

Policja Maków Mazowiecki

W tej chwili ruch obywa się wahadłowo, ale warunki są dalej bardzo trudne.

 

Pył, który silne wiatry zabrały ze sobą znad największej pustyni na świecie Sahary, mija już kraje Południowej Europy i dotarł do Polski. Apogeum burzy piaskowej ma przypaść w piątek, kiedy pył wymieszany z deszczem będzie bardzo dokuczliwy.

 

 

Zobacz również: silny wiatr w Podkowie Leśnej utrudnił kursowanie pociągów

 

msl/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie