Wielkopolska: pożar tartaku. Ogień zagroził pobliskim budynkom. Ewakuowano mieszkańców

Polska

Pożar tartaku w Brzostowie w powiecie jarocińskim (woj. wielkopolskie). Silny wiatr ułatwiał rozprzestrzenianie się ognia. Zapalił się pobliski budynek. Zagrożone były okoliczne domy. Z żywiołem walczyło 30 jednostek straży pożarnej.

Akcję gaśniczą utrudniały silny wiatr, który rozprzestrzeniał ogień, oraz duże zadymienie. Ogień podsycało zgromadzone w tartaku drewno.

 

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie około godz. 10:30. - Ewakuowaliśmy mieszkańców z kilkunastu domów sąsiadujących z tartakiem. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał - przekazał oficer prasowy PSP w Pile bryg. Zbigniew Szukajło.
 
Ogień przeniósł się na dwa pobliskie gospodarstwa, lecz szybko go zauważono i ugaszono. - W tej chwili strażacy mają pełną kontrolę nad pożarem, ale jeszcze przez jakiś czas potrwa jego dogaszanie - dodaje Szukajło.

 

Na większości obszaru Wielkopolski obowiązuje duże zagrożenie pożarowe - wynika z danych Instytutu Badawczego Leśnictwa. Winna jest susza, a także ostatnie ciepłe i słoneczne dni w tym regionie.

wka/ IBL, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie