Timmermans: Polacy muszą robić więcej w Europie

Świat
Timmermans: Polacy muszą robić więcej w Europie
Polsat News

Kandydat socjalistów na szefa Komisji Europejskiej Frans Timmermans podkreślił w debacie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego z kontrkandydatem Manfredem Weberem, m.in. w sprawie silnej obecności NATO w Europie, że Polacy "muszą więcej robić w Europie".

- Jedyny sposób, by utrzymać NATO w Europie, to pokazanie Amerykanom, że robimy co do nas należy. (...) Polacy rozumieją, że UE musi teraz robić więcej i oni również muszą robić więcej w Europie - wskazał w środę w Strasburgu wiceszef KE Frans Timmermans, pytany w czasie debaty emitowanej przez telewizję France 24 o utrzymanie silnej obecności NATO w Europie.

 

Kandydat na szefa Komisji Europejskiej, lider frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim Manfred Weber w kontekście zawieszenia Fideszu premiera Węgier Viktora Orbana w prawach członka EPL wskazał, że Orban "podjął decyzje, które były nie do zaakceptowania", a "usunięcie (z grupy parlamentarnej) Fideszu wciąż jest na stole". Kandydat na szefa KE powiedział, że również inne europejskie partie - z Polski i Rumunii - są postrzegane jako źródło kłopotów - poinformował portal politico.

 

"Procedura art. 7 jest nieefektywna"

 

- Nie otrzymujemy bardzo dobrego wyniku - powiedział Weber w sprawie prowadzonego wobec Polski postępowania z art. 7 unijnego traktatu Timmermans podkreślił z kolei, że cel art. 7 to "przekazanie sprawy w ręce Rady" UE.

 

To, że procedura z art. 7 jest nieefektywna oraz nie przynosi szybkich rezultatów Weber mówił już w Parlamencie Europejskim w marcu. Podkreślał, że dlatego potrzebna jest nowa procedura i tym powinni zająć się liderzy unijni

rob/grz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze