Papież zapewnił ludność i Kościół na Sri Lance o swej bliskości

Świat
Papież zapewnił ludność i Kościół na Sri Lance o swej bliskości
PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HANDOUT

- Modlę się za bardzo liczne ofiary i rannych oraz proszę wszystkich, aby bez wahania ofiarowali temu umiłowanemu krajowi wszelkiej niezbędnej pomocy. Wyrażam także życzenie, by wszyscy potępili te terrorystyczne działania, akty nieludzkie, których nigdy nie da się usprawiedliwić -powiedział papież w Poniedziałek Wielkanocny odnosząc się do niedzielnych ataków na Sri Lance, gdzie zginęło 290 osób.

 

Papież podczas rozważania przed południową modlitwą Regina Coeli zaznaczył, że zmartwychwstanie Chrystusa stanowi najbardziej wstrząsające wydarzenie w dziejach ludzkości, zaświadczające o zwycięstwie Bożej miłości nad grzechem i śmiercią i dające naszej nadziei na życie fundament tak solidny, jak skała.

 

"Jesteśmy wezwani, by Go spotkać"

 

Ojciec święty przypomniał rolę kobiet, jako pierwszych świadków Zmartwychwstałego Pana. - My też jesteśmy wezwani, by Go spotkać osobiście i stać się Jego głosicielami i świadkami - podkreślił Franciszek.

 

- On objawia się tym, którzy Go wzywają i miłują. Przede wszystkim w modlitwie, ale także w prostych radościach przeżywanych z wiarą i wdzięcznością. Możemy też odczuć Jego obecność dzieląc chwile serdeczności, gościnności, przyjaźni, podziwiania przyrody. Niech ten świąteczny dzień, w którym zwyczajowo cieszymy się odrobiną odpoczynku i bezinteresowności pomaga nam doświadczyć obecności Jezusa - powiedział Ojciec Święty.

 

Papież zachęcił czerpania pokoju i pogody ducha, będących darami Zmartwychwstałego, "by dzielić się nimi z braćmi, zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej potrzebują pocieszenia i nadziei".

 

Papież prosi o pomoc dla Sri Lanki

 

Ojciec święty zapewnił też o swej solidarności z Kościołem na Sri Lance. - Pragnę ponownie wyrazić moją solidarność duchową i ojcowską z mieszkańcami Sri Lanki. Jestem bardzo blisko mego brata i kardynała, Malcolma Ranjitha Patabendige Don i całego Kościoła diecezjalnego Kolombo. Modlę się za bardzo liczne ofiary i rannych i proszę wszystkich, aby bez wahania ofiarowali temu umiłowanemu krajowi wszelkiej niezbędnej pomocy. Wyrażam także życzenie, aby wszyscy potępili te terrorystyczne działania, akty nieludzkie, których nigdy nie da się usprawiedliwić - powiedział Ojciec święty. 

 


Następnie papież pozdrowił wiernych obecnych na placu św. Piotra. - Życzę każdemu spędzenia tych dni Oktawy Wielkanocnej z wiarą, w której trwa nadal pamięć o zmartwychwstaniu Chrystusa. Wykorzystujcie każdą dobrą okazję, aby być świadkami radości i pokoju zmartwychwstałego Pana - zachęcił Ojciec Święty.

pgo/ KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie