"Der Spiegel": propaganda PiS jest skuteczna. Partia prowadzi w sondażach

Świat
"Der Spiegel": propaganda PiS jest skuteczna. Partia prowadzi w sondażach
PAP/Tomasz Gzell

Zamieszczona w najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" krótka korespondencja z Polski uznaje ustaloną przez Jarosława Kaczyńskiego strategię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości za skuteczną, wskazując na prowadzenie tej partii w sondażach.

"Jarosław Kaczyński, człowiek, który zza kulis kieruje narodowo-konserwatywnym rządem, wyznaczył strategię dla kampanii wyborczej. Jego partia PiS szczodrze rozdziela pieniądze. Katalog dobrodziejstw obejmuje pięć podarunków wyborczych i zyskał już popularną nazwę »piątki Kaczyńskiego«" - czytamy w artykule.

 

"Jednocześnie szef PiS przywołuje domniemane niebezpieczeństwa: opozycja, jak twierdzi, najchętniej wprowadziłaby euro tak szybko, jak to możliwe - a nie, jak się planuje, w odległej przyszłości. I właśnie to, mówi Kaczyński, doprowadziłoby do wzrostu cen i ostatecznie do załamania się polskiej gospodarki" - pisze "Spiegel".

 

Cytuje hasło wyborczego bannera "Masz prawo do europejskiego poziomu życia. Gwarantuje Prawo i Sprawiedliwość" i konkluduje: "Kryje się za tym przesłanie: świat zewnętrzny jest niebezpieczny i niesprawiedliwy, ale my was ochronimy. (...) Ta propaganda jest skuteczna. W sondażach partia Kaczyńskiego prowadzi przed liberalną konkurencją".

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie