Wyjazdy świąteczne. Na A2, A4, A6, S8 i DK94 stoją w korkach

Polska

Od piątkowego poranka kierowcy jadący autostradą A2 przez Poznań w stronę centrum kraju muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Czas oczekiwania przed punktem poboru opłat w Gołuskach wynosi ok. 40 minut. Z kolei kilkanaście kilometrów ma korek na autostradzie A4 od granicy z Niemcami w kierunku Wrocławia. Utrudnienia czekają też na DK94 w Sosnowcu

Powodem utrudnień jest m.in. duże natężenie ruch w związku ze zbliżającymi się świętami.

 

Jak przekazał dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przed godziną 8 w okolicy Legnicy na pasie autostrady w kierunku Wrocławia doszło do dwóch kolizji, w których łącznie uczestniczyły cztery auta. Do kolizji doszło również w okolicach węzła Krzywa. Tam zderzyły się dwa samochody.

 

Na A4 w kierunku Wrocławia tworzą się kilkunastokilometrowe korki. Utrudnienia związane są również z dużym natężeniem ruchu w związku ze zbliżającymi się świętami.

 

Kolizja na A2

 

- Kierowcy powinni rozważyć zjazd z autostrady na węźle Nowy Tomyśl lub na węźle Buk. Dodatkowo zaapelowała do mieszkańców Poznania, by w okresie przedświątecznym - jeśli to możliwe - ograniczyli korzystanie z autostradowej obwodnicy miasta - powiedziała Renata Rychlewska ze spółki Autostrada Eksploatacja.

 

Sytuacji na A2 na wysokości Poznania nie ułatwia trwająca rozbudowa autostrady i związane z tym ograniczenia w ruchu. Na miejskim odcinku trasy prowadzona jest budowa trzeciego pasa ruchu.

 

Utrudnienia na DK94

 

Po kolizji z udziałem dwóch aut zakorkowała się droga krajowa nr 94 w Sosnowcu w kierunku Olkusza. Jak podaje "Dziennik Zachodni", rozładowywanie zatoru może potrwać długo.

 

Trudny wyjazd ze stolicy

 

Zaczął się świąteczny szczyt na drogach wyjazdowych z Warszawy. Korki tworzą się na niemal wszystkich trasach wylotowych.

 

W okolicach Pruszkowa i Baranowa na zatory natkną się kierowcy jadący autostradą A2. Zablokowana jest także Puławska w kierunku Piaseczna. Ciasno jest w Al. Krakowskiej w Jankach i al. Jerozolimskich w stronę Pruszkowa. Korkują się także dk 50 i i dk 79 przy rondzie w Górze Kalwarii.

 

Z kolei na trasie S8 w stronę Marek we wczesnych godzinach popołudniowych utworzył się liczący kilkanaście kilometrów długości korek. Pokonanie 25-kilometrowego odcinka od węzła Konotopa do Marek zajmuje obecnie około 2 godzin.

 

Korki na A6

 

Korki tworzą się na autostradzie A6 między węzłem Szczecin Podjuchy a węzłem Rzęśnica w stronę Świnoujścia. Około dziesięciokilometrowy zator spowodowany jest robotami drogowymi.

 

GDDKiA zaleca kierowcom udającym się w stronę miejscowości nadmorskich objazd przez Szczecin Dąbie, Załom, Pucice i Kliniska Wielkie.

las/maw/ PAP, dziennikzachodni.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie