We Wrocławiu będzie więcej sklepów z alkoholem

Polska

Radni we Wrocławiu zdecydowali, że alkohol będzie bardziej dostępny. Do tej pory maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż alkoholu w sklepach i w lokalach gastronomicznych wynosiła 5200, a po zmianach sięgnie blisko 6 tysięcy. Alkohol będzie można ponownie kupić w sklepach zlokalizowanych w pobliżu żłobków, przedszkoli i placów zabaw.

Wrocławski magistrat tłumaczy, że zmiany są podyktowane rozwojem miasta. Joanna Nyczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, zauważa, że w wielu miejscach, gdzie dotychczas sprzedawano alkohol, otwierały się np. przedszkola, przez co przedsiębiorcy tracili możliwość sprzedaży. - Przedsiębiorcy czują pewną niesprawiedliwość z tym związaną - mówiła w rozmowie z Radem Wrocław.

 

Radny PO przeciw, PiS - za


Radni nie byli jednak jednogłośni. - To się tak zaczyna, że jedno piwo, drugie piwo, później siadanie na huśtawce, wyrzucanie dzieci z huśtawek, plucie do piaskownic - przekonywał Andrzej Puzio z klubu Koalicji Obywatelskiej, który był przeciwnikiem zmiany zasad sprzedaży alkoholu.


Zwiększenie punktów sprzedaży alkoholu chwalił natomiast Piotr Maryński z PiS, który w rozmowie z Radiem Wrocław stwierdził:

 

- Jako znany konserwatysta i zaściankowiec, ale liberał gospodarczy i ograniczeń gospodarczych, mówiłem, że to jest gruba przesada, co do szykan dotyczących handlu towarem, który jest towarem legalnym.

 

 

grz/dro/ Radio Wrocław
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie