Pościg za łodziami rybackimi. Sternicy byli pod wpływem alkoholu

Polska
Pościg za łodziami rybackimi. Sternicy byli pod wpływem alkoholu
Morski Oddział Straży Granicznej

Sterników dwóch łodzi rybackich zatrzymali funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej po krótkim pościgu. Obaj zatrzymani byli pod wpływem alkoholu, u 34-letniego mężczyzny stwierdzono ponad promil alkoholu, a u 41-latka ok. 0,3 promila. Młodszy z mężczyzn podczas legitymowania podał dane innej osoby.

Pograniczników o dwóch podejrzanych łodziach rybackich poinformował bosmanat portu we Fromborku. Osoby płynące łodziami nie poddały się kontroli i mimo zakazu wypłynęły na Zalew Wiślany.

 

Do akcji ruszyła jednostka pływająca SG-044 i poduszkowiec Straży Granicznej. Kiedy funkcjonariusze dopłynęli do łodzi, polecili ich sternikom zawrócić do portu we Fromborku. W asyście poduszkowca jedna z nich obrała kurs na port.

 

 

Nietrzeźwi sternicy, nietrzeźwy załogant


Sternik drugiej, mimo kilkukrotnych wezwań do zatrzymania łodzi, nie chciał poddać się kontroli i wciąż lekceważył polecenia strażników granicznych. Musieli interweniować funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału SG. Łódź zawrócono do Fromborka, gdzie funkcjonariusze pogranicznicy z Elbląga, policjanci z Braniewa oraz inspektor rybołówstwa i bosman portu, sprawdzili trzeźwość załóg.


Sternik pierwszej z nich, 34-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, miał przeszło promil alkoholu. Badanie drugiego z mężczyzn, 41-letniego mieszkańca powiatu, wykazało blisko 0,3 promila. Nietrzeźwy był również jeden z załogantów.

 

 

Załoga bez dokumentów i licencji połowowej


Dodatkowo 34-latek podczas legitymowania podał dane innej osoby, za co został ukarany mandatem.


Kontrola jednostki wykazała brak karty bezpieczeństwa, wyposażenia ratunkowego i środków pirotechnicznych. Załoga nie miała też dokumentów i licencji połowowej.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie