Szczecin: zderzenie autobusu z samochodem. Zginął kierowca, kilkanaście osób rannych

Polska

- W wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem miejskim 12 osób zostało rannych. 74-letni kierujący osobowym audi poniósł śmierć na miejscu. Policja i prokurator badają okoliczności wypadku - powiedziała Polsat news st. sierż. Ewelina Sierzchuła ze szczecińskiej policji. Do zdarzenia doszło na ul. Metalowej w Szczecinie.

- Trzynaście osób zostało poszkodowanych, jedna z nich nie żyje - informacje po akcji ratowniczej przekazała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Targaszewska. Wśród rannych jest sześcioro dzieci, w tym czworo jest w stanie ciężkim. Najmłodsze z nich ma cztery lata, najstarsze - 12. 

 

Na miejsce skierowanych zostało 10 zespołów ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowani przewożeni są do szpitali w Szczecinie, Stargardzie i Gryfinie. Trwają działania służb. 

 

Polsat News

 

 

Samochód osobowy zderzył się z autobusem w czwartek przed godz. 18 na ul. Metalowej, na osiedlu Podjuchy w prawobrzeżnej części miasta. Na miejscu pracują nadal służby, w tym policja i prokurator. Ustalane są przyczyny i okoliczności wypadku.

maw/luq/msl/ PAP, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze