Podstępem mieli wybawić go z domu, następnie pobić i uprowadzić. Areszt dla trzech mężczyzn

Polska
Podstępem mieli wybawić go z domu, następnie pobić i uprowadzić. Areszt dla trzech mężczyzn
Pixabay.com/ Pavlofox

Do 10 lat więzienia grozi trzem mieszkańcom powiatu łaskiego, którym prokuratura zarzuca m.in. wymuszenie rozbójnicze, uprowadzenie i pobicie innej osoby. Sąd zadecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące - poinformowała w środę rzeczniczka łaskiej policji Katarzyna Staśkowska.

Jak wyjaśniła Staśkowska pod koniec marca do Komendy Powiatowej Policji w Łasku przyszedł mężczyzna, informując, że został pobity przez trzech napastników, którzy podstępem wywabili go z domu.

 

Ustalono, że pokrzywdzony został siłą pozbawiony wolności, a następnie wywieziony w ustronne miejsce, gdzie trzech mężczyzn bijąc, kopiąc i podduszając go zażądali od niego pieniędzy. Kiedy ofiara zgodziła się na warunki stawiane przez napastników, została wypuszczony.

 

W sprawie, nadzorowanej przez Prokuraturę Rejonową w Łasku, zatrzymano trzech mieszkańców powiatu łaskiego w wieku 33, 35 i 39 lat. Śledczy przedstawił im zarzuty m.in. wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności i pobicia. Podejrzanym grozi nawet 10 lat więzienia.

 

Sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na trzy miesiące.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze