Lubuskie: funkcjonariusze odzyskali auta warte prawie pół mln zł

Polska
Lubuskie: funkcjonariusze odzyskali auta warte prawie pół mln zł
KAS

Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli trzy skradzione samochody o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Znajdowały się na naczepie tira skontrolowanego na początku tygodnia na terenie dawnego przejścia granicznego w Olszynie (Lubuskie).

Jak poinformowała w środę rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz, samochody były przewożone tirem na polskich numerach rejestracyjnych, kierowanym przez obywatela naszego kraju.

 

 

 

- Oprócz dokumentu CMR (list przewozowy) kierowca nie potrafił przedstawić żadnych innych dokumentów identyfikujących przewożone pojazdy. Po sprawdzeniach w bazach danych okazało się, że auta zostały skradzione w Wielkiej Brytanii; to Range Rover za 270 tys. zł, Land Rover o wartości 170 tys. zł i warty 28 tys. zł Fiat 500 - powiedziała rzecznik.

 

Dodała, że kierowca tira został zatrzymany i wraz z pojazdami przekazany do dyspozycji policji, która w porozumieniu z brytyjskimi funkcjonariuszami zajmie się ustaleniem innych osób mających związek z przestępstwem.

 

WIDEO: Mazowsze: policjanci zlikwidowali "dziuplę". Znaleźli toyotę wartą 300 tys. zł

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie