Madera: co najmniej 28 ofiar wypadku autobusu z turystami

Świat
Madera: co najmniej 28 ofiar wypadku autobusu z turystami
EPA/HOMEM GOUVEIA

Wszystkie 28 ofiar śmiertelnych środowego wypadku autokaru na portugalskiej Maderze to obywatele Niemiec - poinformował prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w wieczornej rozmowie z telewizją RTP. W godzinach wieczornych na krętej drodze w miejscowości Caniço autobus z turystami wypadł z krętej drogi i spadł na pobliski dom.

Z informacji lokalnych władz wynika, że wśród ofiar jest 17 kobiet i 11 mężczyzn. 22 osoby miały zostać przetransportowane do szpitala. 

 

Przedstawicielka maderskiej obrony cywilnej potwierdziła, że autokarem podróżowali turyści.

 

Z informacji portugalskich mediów wynika, że pojazdem podróżowało ponad 50 pasażerów, z których większość to obywatele Niemiec. Wśród rannych jest m.in. kierowca autokaru i przewodnik grupy. Obaj są Portugalczykami. Autobus należał do lokalnej firmy SAM, był wynajęty przez firmę Travel One. Przyczyną tragedii prawdopodobnie była awaria układu hamulcowego. 

 

W akcji ratowniczej na popularnej wśród polskich turystów wyspie bierze udział łącznie 20 pojazdów służb medycznych oraz straży pożarnej. W trakcie akcji, by dostać się do niektórych ofiar, koniecznie było użycie sprzętu do rozcięcia karoserii.

 

 - Nie mam słów, żeby to opisać. Nie daję rady z cierpieniem, jakie muszą czuć ci ludzie - mówił burmistrz Caniço. 

 

 

 

 

 

jm/ PAP, Diario Do Minho, Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie