Dwa napady na stołeczne lombardy

Polska
Dwa napady na stołeczne lombardy
Google Maps

Trwa obława na mężczyzn, którzy dokonali we wtorek po południu napadów na dwa lombardy na warszawskiej Woli - powiedział dyżurny Komendy Stołecznej Policji w Warszawie podkom. Piotr Świstak.

Pierwsze zgłoszenie o napadzie stołeczna policja otrzymała z lombardu przy ul. Okopowej około godziny 17. - Wiemy o dwóch mężczyznach. Jeden wszedł w kapturze na głowie i z szalikiem na twarzy. Przedmiotem przypominającym broń zastraszył ekspedientkę. Drugi mężczyzna w tym czasie pilnował, by nikt nie wszedł - powiedział dyżurny Komendy Stołecznej Policji w Warszawie podkom. Piotr Świstak. Dodał, że ekspedientka schowała się na zapleczu, natomiast mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia niczego nie zabierając.

 

Niedługo później policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym napadzie na lombard - tym razem przy ulicy Górczewskiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że niezidentyfikowany sprawca grożąc sprzedawcy przedmiotem przypominającym broń ukradł tackę jubilerską ze złotymi obrączkami.

 

Według policji prawdopodobnie sprawcami obu napadów są te same osoby.

 

- Trwa obława za tymi mężczyznami. Na miejscu są psy tropiące oraz policjanci z wydziału terroru kryminalnego i zabójstw - powiedziałpodkom. Piotr Świstak.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie