Szef MSWiA u strażaków z Przybiernowa. Przekazał im samochód ratowniczo-gaśniczy

Polska
Szef MSWiA u strażaków z Przybiernowa. Przekazał im samochód ratowniczo-gaśniczy
PAP/Jerzy Muszyński
Sprzęt ratowniczo-gaśniczy poświęcił ksiądz-strażak.

Minister Joachim Brudziński uczestniczył w niedzielę w Przybiernowie (woj. zachodniopomorskie) w przekazaniu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego tamtejszym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej. To kolejne wsparcie dla Pomorza Zachodniego - w sobotę w Szczecinie, szef MSWiA przekazał strażakom pięć takich pojazdów i trzy łodzie przeznaczone do ratowania ludzi na akwenach wodnych.

- Pracujecie i służycie na rzecz społeczności lokalnej w kilku sołectwach - powiedział do strażaków z Przybiernowa Brudziński. Zaznaczył, że Puszcza Goleniowska, gdzie działają, jest trudnym terenem. Podkreślił też że budowa drogi ekspresowej S3 i rozpoczynające się prace przy budowie tunelu w Świnoujściu, spowodują wzrost ruchu pojazdów w tym rejonie.

  

"Konieczna braterska współpraca"

 

- Przed nami za chwilę decyzja o rozbudowie portu świnoujskiego o nowy terminal kontenerowy. To z kolei będzie oznaczało dalsze wzmożenie ruchu samochodowego, a co za tym idzie kolejne wyzwania dla Was - dodał polityk PiS.

 

Brudziński podkreślił wartość "koniecznej braterskiej współpracy" pomiędzy druhami OSP, a funkcjonariuszami PSP. Dodał również, że odkąd zaczął pełnić funkcję ministra MSWiA, stara się szczególny nacisk kłaść na współpracę jednostek.

 

- Stąd też decyzja o przekazaniu tego potrzebnego wam wozu właśnie przez PSP, aby wam służył i aby służył przede wszystkim mieszkańcom tej pięknej ziemi - powiedział Brudziński.

 

Minister podziękował również strażakom, którzy na co dzień strzegą bezpieczeństwa w Przybiernowie, za ich służbę.

 

Duże wsparcie dla strażaków

 

W sobotę, szef MSWiA przekazał w Szczecinie strażakom z Pomorza Zachodniego pięć nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i trzy łodzie. Sprzęt trafił do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z OSP - m.in. ze Stanomina.

 

- Dzisiejsza uroczystość nie jest ostatnim słowem – powiedział minister. – Dla druhów OSP w gminach województwa zachodniopomorskiego w najbliższych miesiącach trafi kolejnych 17 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych – podsumował.

 

rob/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie