Siedem osób trafiło do szpitala. W domu strażacy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla

Polska
Siedem osób trafiło do szpitala. W domu strażacy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/amyelizabethquinn

Siedem osób, w tym pięcioro dzieci, trafiło do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. Policjanci wstępnie ustalili, że jedno z dzieci straciło przytomność podczas kąpieli. W domu strażacy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Grabownicy Starzeńskiej (woj. podkarpackie).

Policjanci zostali poinformowani o podejrzeniu podtrucia tlenkiem węgla w domu jednorodzinnym. Jak wstępnie ustalili mundurowi, podczas kąpieli półtoraroczne dziecko straciło przytomność. Domownicy natychmiast wezwali na miejsce służby. 

 

Dwie kobiety i czworo pozostałych dzieci, w wieku od 3 do 11 lat, trafili do szpitala. Po przebadaniu okazało się, że żadnej z osób nie zagraża niebezpieczeństwo, ale wszyscy zostali w szpitalu na obserwacji.

 

W domu strażacy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla.

 

W związku ze zdarzeniem policja przypomina, że, aby zmniejszyć niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla należy m.in. zapewnić prawidłową wentylację pomieszczeń, dokonywać okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych. Warto również zainstalować czujnik czadu. 

pgo/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze