Lech Wałęsa oddaje 13. emeryturę nauczycielom. "Zachęcam wszystkich do Solidarności"

Polska
Lech Wałęsa oddaje 13. emeryturę nauczycielom. "Zachęcam wszystkich do Solidarności"
Polsat News

"Solidaryzując się z nauczycielami oddaję swoją trzynastą emeryturę nauczycielom i zachęcam wszystkich do Solidarności. Nie może być tak , że jednym dają za nic a inni mają pracować dla idei." - napisał na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska powiedziała w środę, że "nauczycielom wynagrodzenie za czas strajku się nie należy". W czwartek prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że  zgodnie z uchwałą Sekretariatu Zarządu Głównego ZNP został powołany fundusz strajkowy.

 

- Znowu zostanę "zhejtowany" i skrytykowany, bo kiedyś już mówiłem, przy sporze z rezydentami (lekarzami - red.), że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować – powiedział z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

"Już was wsparłem"

 

Głos w tej sprawie, na Twitterze, zabrał również były prezydent Lech Wałęsa.

 

 

W kolejnym tweecie Wałęsa pokazał zdjęcie z przelewem bankowym oraz napisał: "Drodzy Nauczyciele już was wsparłem i jeśli będzie taka potrzeba będę dalej wspierał." 

 

 

Do wsparcia zachęcił również innych: "Zachęcam wszystkich do wsparcia Nauczycieli. To ważny moment i powinniśmy być solidarni." 

 

Propozycja Wałęsy dla "szefów strajku nauczycieli"

 

"PIS jak komuniści chce szantażem finansowym zakłócić solidarną słuszną walkę nauczycieli." - napisał Wałęsa. "W sierpniu 1980 r. w dniu wypłaty przed bramą Stoczni zebrało się tysiące z rodzin strajkujących by odebrać pieniądze. Dyrekcja stoczni ogłosiła, że wypłaty będą, tylko dla nie strajkujących" - dodał. 

 

 

"Moja riposta była natychmiastowa. Komitet strajkujących wypłaca natychmiast podwójnie strajkującym. Ustawiłem najbardziej wartościowego z mojego otoczenia, Jacka M. i on pożyczając od mieszkańców Gdańska wykonał i rozliczył strajkującym. To proponuję szefom strajku nauczycieli."

 

pgo/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze