Wjechał quadem w policjantkę i uciekł. Funkcjonariuszka po kilku metrach upadła na drogę

Polska

33-letni mężczyzna wjechał w policjantkę, która chciała go sprawdzić na osiedlu w Lubaniu (woj. dolnośląskie). Po staranowaniu funkcjonariuszki uciekł. Kobieta trafiła do szpitala, jej obrażenia okazały się niegroźne. Kierowcę quada zatrzymano po kilku dniach w mieszkaniu. W czwartek usłyszał zarzut czynnej napaści na mundurową, a sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu.

Kilka minut po godz. 17 w niedzielę policjanci lubańskiej drogówki próbowali przeprowadzić kontrolę na jednym z osiedli. Zostali wezwani przez mieszkańców, którzy skarżyli się na kierowców guadów, którzy mieli jeździć z nadmierną prędkością po osiedlowych uliczkach. 

  

Uderzył w funkcjonariuszkę przodem maszyny

 

Po włączeniu sygnałów świetlnych w radiowozie, umundurowana funkcjonariuszka ruszyła w kierunku mężczyzny siedzącego na czterokołowcu. Policjantka wydała kierującemu nim mężczyźnie polecenie zatrzymania quada.

 

Podejrzany zamiast wyłączyć pojazd, ruszył w kierunku interweniującej i uderzył w nią przodem maszyny. Funkcjonariuszka upadła na przód quada, a po kilku metrach spadła z niego na drogę. Kierowca uciekł.

 

Pogotowie ratunkowe zabrało funkcjonariuszkę do miejscowego szpitala. Okazało się, że obrażenia, których doznała, nie zagrażają jej życiu i mogła opuścić lecznicę. 

 

 

W ustaleniu sprawcy pomógł monitoring

 

Poszukiwania kierowcy czterokołowca rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza. Zabezpieczono między innym monitoring, na którym nagrana została interwencja mundurowych. Ustalono, że quadem kierował  33-letni mieszkaniec gminy Siekierczyn. Zatrzymano go w miejscu zamieszkania, gdzie znaleziono również - i zabezpieczono na potrzeby śledztwa - quada, którym chciał rozjechać policjantkę. 

 

W trakcie zatrzymania od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, przewiezieniu go więc do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

 

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na miesiąc.

grz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie