Pacjenci uciekli z zamkniętego oddziału psychiatrycznego. Trwają poszukiwania ostatniego

Polska
Pacjenci uciekli z zamkniętego oddziału psychiatrycznego. Trwają poszukiwania ostatniego
Polsat News

Gorzowscy policjanci szukają zbiega z zamkniętego oddziału psychiatrii miejscowego szpitala. We wtorek uciekło stamtąd czterech pensjonariuszy. Policja do wtorkowego popołudnia odnalazła trzech z nich. Dwóch zatrzymano zaraz po ucieczce. Trzeci wpadł w środę. Poszukiwany jest ostatni zbieg. Wydostali się ze szpitala przez okno po przepiłowaniu kłódki zabezpieczającej kratę.

Do ucieczki doszło we wtorkowy wieczór. Wzięło w niej udział czterech pacjentów, w tym jeden z oddziału psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu. Trzech pozostałych nie miało konfliktu z prawem. Mężczyźni wydostali się ze szpitala przez okno po przepiłowaniu kłódki zabezpieczającej kratę.

 

Dwóch z uciekinierów zostało szybko zatrzymanych. Jeden nie zdołał nawet opuścić terenu lecznicy, gdyż złamał nogę, wyskakując przez okno. Drugiego policjanci znaleźli na stacji benzynowej w Gorzowie Wielkopolskim.

 

W środę w Wielkopolsce zatrzymany został trzeci z poszukiwanych. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zlokalizowali uciekiniera w Poznaniu.

 

Policja podejrzewa, że pensjonariusze mogli zamówić taksówkę i odjechać w kierunku woj. wielkopolskiego. 

 

- Nadal trwają poszukiwania ostatniego z uciekinierów - mężczyzny podejrzanego o liczne oszustwa matrymonialne, który przebywał na obserwacji psychiatrycznej w szpitalu - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

 

Mężczyźni uciekli z oddziału, na którym nie byli pod dozorem policji, lecz obsługi szpitalnej - poinformował rzecznik.

 

Informację o ucieczce podał w środę portal gorzowianin.com.

bas/hlk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze