Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu "The Eddy". Reżyserem będzie twórca "La La Land"

Kultura
Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu "The Eddy". Reżyserem będzie twórca "La La Land"
Instagram/ joannakulig_official

Aktorka dołącza do obsady serialu muzycznego "The Eddy" - o czym poinformowała w mediach społecznościowych. Joanna Kulig zagra w nim piosenkarkę Maję, uzależnioną od alkoholu. W produkcję będzie zaangażowany Damien Chazelle nagrodzony Oscarem za "La La Land", wyreżyseruje on dwa pierwsze odcinki serialu.

Akcja serialu "The Eddy" rozgrywa się w Paryżu. Opowieść skupia się na jednym z klubów muzycznych i członkach grającego tam na stałe zespołu. 

 

Seria ośmiu odcinków zostanie nakręcona we Francji, a jej dialogi będą dostępne w języku francuskim, angielskim i arabskim. Premiera odbędzie się wyłącznie dla członków platformy Netflix na całym świecie. 

 

 

Polka zagra w serialu wokalistkę Maję. Jak pisze "Deadline", to postać, która "ma głos jak ptak, ale boryka się z uzależnieniem od alkoholu".  Obok Kulig, w produkcji pojawi się amerykański aktor Andre Holland znany z filmu "Moonlight", współproducent serialu;  wcieli się w postać pianisty jazzowego Elliota Udo. 

 

Zdjęcia mają się rozpocząć pod koniec roku.

 

Kulig zyskała popularność dzięki roli Zuli Lichoń w filmie Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna". Została za nią wyróżniona Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka  oraz uhonorowana Polską Nagroda Filmowa Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca.

las/ Deadline Hollywood

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze