12 osób, w tym 9 dzieci, w szpitalu po pożarze w Ptakowicach

Polska
12 osób, w tym 9 dzieci, w szpitalu po pożarze w Ptakowicach
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

12 osób - w tym 9 dzieci - trafiło do szpitala w wyniku nocnego pożaru w kamienicy w Ptakowicach w powiecie tarnogórskim (Śląskie) - poinformował w środę rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach Wojciech Poloczek.

Pożar pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze wielorodzinnego, dwukondygnacyjnego budynku, zamieszkanego przez 14 osób.

 

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, języki ognia wydostawały się już z okien tego mieszkania i płonął dach na powierzchni ok. 50 m kwadratowych.

 

11 osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, trzem musieli w tym pomóc strażacy. "Przy pomocy drabiny ewakuowali dwie kobiety i dziecko, ewakuacja przez klatkę schodową była już niemożliwa z powodu silnego zadymienia" - powiedział PAP aspirant Poloczek.

 

Do szpitala z objawami podtrucia dymami pożarowymi przewieziono 12 osób: 3 osoby dorosłe i 9 dzieci.

 

Przyczynę pożaru ustala policja we współpracy z biegłym z zakresu pożarnictwa. Nie wiadomo na razie, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do domu, decyzję w tej sprawie podejmie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Budynek jest własnością gminy, która zapewni mieszkańcom niezbędną pomoc.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie