Prezydent: program 500 plus to wyraz wdzięczności, nie żadna zapomoga

Polska
Prezydent: program 500 plus to wyraz wdzięczności, nie żadna zapomoga
PAP/Lech Muszyński

- Zależy nam na tym, żeby wzrastała zamożność przeciętnej polskiej rodziny; obowiązkiem władz jest stworzenie takich warunków, żeby polska rodzina mogła się swobodnie rozwijać niezależnie od tego, w jakiej części kraju mieszka - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

- To jest obowiązek władz: stworzyć takie warunki, żeby polska rodzina mogła się swobodnie rozwijać niezależnie od tego, w jakiej części kraju mieszka - mówił prezydent podczas konferencji "Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich".

 

Jako przykład programu rządowego, który ma wspomóc polskie rodziny, prezydent wymienił program 500 plus, który - jak zauważył - bywa określany mianem "rozdawnictwa". - Absolutnie nie uważam, żeby to było rozdawnictwo. Powiem więcej - proszę to traktować jako swoisty ukłon i podziękowanie, wreszcie, ze strony polskiego państwa dla tych ludzi, którzy biorą na siebie tę wielką odpowiedzialność i wychowują dzieci - zaznaczył Andrzej Duda.

 

Zwrócił uwagę na to, że "dzieci dorosną, pójdą do pracy, będą odprowadzały podatki od swoich wynagrodzeń, będą budowały swoją pomyślność, ale przy tym będą również budowały pomyślność państwa".

 

Tymczasem - jak dodał - bardzo często rodziny wielodzietne "po prostu nie mają takiego poziomu zamożności jak te rodziny, które mają jedno dziecko czy dwoje dzieci czy nie mają dzieci". Według prezydenta, program 500 plusto "po prostu wyraz wdzięczności; to nie jest żadna zapomoga, to nie jest żadne rozdawnictwo - to jest coś, co się rodzinie wychowującej dzieci po prostu najzwyczajniej w świecie należy" - powiedział.

 

- Cieszę się, że wreszcie jest w Polsce władza, (...) która ten problem naprawdę dostrzegła i która ten program naprawdę realizuje - dodał prezydent.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie