Kierowca z pasażerami utknął na przejeździe kolejowym. Nie wyłamał rogatek, postanowił przeczekać

Polska

Samochód osobowy utknął pomiędzy zamykającymi się szlabanami na przejeździe kolejowym w Sterkowcu (woj. małopolskie). Autem jechało dwóch mężczyzn oraz dziecko w wieku przedszkolnym. Kierowca, nie chcąc zniszczyć samochodu i szlabanu, postanowił zatrzymać się jak najbliżej rogatek, aby nie dopuścić do uderzenia przez nadjeżdżający pociąg.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w godzinach popołudniowych, ale wideo udostępniono dopiero teraz. Kierowca samochodu próbował przejechać pomiędzy opadającymi już szlabanami przed przejazdem.

 

Zapory od 2015 r.  są sterowane w sposób automatyczny. Po nieudanej próbie wyjazdu z dwóch stron zamkniętych już rogatek, kierowca zauważył nadjeżdżający z prawej strony pociąg pośpieszny. Manewrując samochodem, postanowił poczekać przejazd pociągu zatrzymując się tuż przed szlabanem.

 

 

W samochodzie znajdowały się trzy osoby, w tym dziewczynka w wieku przedszkolnym umieszczona w foteliku. Na szczęście nie doszło do tragedii.

 

O zdarzeniu poinformowano policję w Brzesku oraz Zakład Linii Kolejowych w Krakowie.

 

Według statystyk udostępnionych na portalu bezpieczny-przejazd.pl, od początku 2019 r. w Polsce na przejazdach kolejowych doszło do 39 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów drogowych o kategorii A-E. W ich wyniku 9 osób zostało zabitych, dwie zostały ciężko ranne.

 

"Życie jest najważniejsze! Szlaban się naprawi" 

 

Policja wciąż przypomina, że w sytuacjach zagrożenia życia, nie można się wahać i należy staranować rogatki na przejeździe. Szlabany są tak skonstruowane, że nie potrzebna jest duża siła, by je wyłamać, wystarczy lekko najechać autem.

 

"Pamiętajcie - życie jest najważniejsze! Szlaban się naprawi" - apelował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka odnosząc się do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, gdzie w karetkę pogotowia uderzył pociąg. Zginęły w nim dwie osoby, a jedna jest ciężko ranna. 

 

rob/grz/ informatorbrzeski.pl, bezpieczny-przejazd.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie