Pożar hali magazynowej we Wrocławiu. Składowane były tam śmieci

Polska
Pożar hali magazynowej we Wrocławiu. Składowane były tam śmieci
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł w czwartek w hali magazynowej przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu. Na miejscu pracuje jeszcze 30 jednostek straży pożarnej. Według informacji straży w pożarze nikt nie ucierpiał.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze po godz. 17. Początkowo straż informowała, że pożar objął halę o powierzchni 20 na 40 metrów, w której były składowane śmieci. "Okazało się, że spaleniu uległa hala magazynowa o powierzchni 130 na 30 metrów. Składowane były tam głównie kartony, ozdoby choinkowe i chemia samochodowa" - przekazał PAP dyżurny Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu.

 

Na miejscu pracuje 30 jednostek straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, która bada skład powietrza.

 

- Pożar został zlokalizowany, ogień nie rozprzestrzenia się. Trwa dogaszanie i przeszukiwanie pogorzeliska. Udało się uratować halę bezpośrednio przylegającą do tej, w której wybuchł pożar - przekazał dyżurny. Dogaszanie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.

 

Według informacji straży w pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie nie jest znana przyczyna zdarzenia.

rob/zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie