Unijni komisarze będą w środę dyskutowali o praworządności w UE

Świat
Unijni komisarze będą w środę dyskutowali o praworządności w UE
Polsat News

W środę w Brukseli na cotygodniowym spotkaniu unijni komisarze będą dyskutowali o praworządności w UE. Jak powiedziało PAP źródło w KE, nie należy spodziewać się konkretnych propozycji legislacyjnych, ale mają one zostać przedstawione jeszcze przed wakacjami.

O tym, że temat praworządności pojawi się na cotygodniowym spotkaniu, poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein.

 

Jak powiedział, dyskusja będzie dotyczyła tego, w jaki sposób wzmocnić rządy prawa w Unii Europejskiej. Komisarze mają przyjąć stanowisko w tej sprawie.

 

Konkretne propozycje jeszcze przed wakacjami

 

- Będą dyskutowali o możliwych konkretnych środkach na bazie doświadczeń zebranych w ostatnich latach. W tym kontekście komisarze zadecydują również, czy zarejestrować inicjatywę obywatelską dotyczącą poszanowania praworządności w UE - powiedział Winterstein.

 

- Dyskusja będzie dotyczyła stanu praworządności w UE, w tym w poszczególnych krajach. Ma dać odpowiedź na pytanie, w jakim punkcie się znajdujemy. Komisarze mają także dyskutować o nowych propozycjach legislacyjnych, które mają doprowadzić do wzmocnienia praworządności w UE. Nie należy spodziewać się konkretnych projektów, chodzi raczej o początek dyskusji. Nowe propozycje pojawią się jednak prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami - powiedziało w poniedziałek źródło w Komisji Europejskiej.

 

Po spotkaniu sprawozdanie z dyskusji komisarzy przedstawi wiceszef KE Frans Timmermans.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie