Kolejny duży pożar w Jastrzębiu Zdroju. Znowu płonęły śmieci. Tym razem w sortowni odpadów

Polska
Kolejny duży pożar w Jastrzębiu Zdroju. Znowu płonęły śmieci. Tym razem w sortowni odpadów
pixabay.com/erykan

Do pożaru w sortowni śmieci przy ul. Norwida doszło w ubiegłą sobotę w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie). Z ogniem walczyło 21 zastępów strażackich. Żywioł pochłonął śmieci na obszarze prawie 1200 m kw. Okoliczności zdarzenia zbadają prokuratura oraz policja. To kolejny pożar w przeciągu kilkunastu ostatnich dni.

Zgłoszenie o pożarze w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, państwowa straż pożarna otrzymała o godzinie 14:14.

 

- Na miejscu zdarzenia zapaliły się śmieci na powierzchni ok. 30 na 40 m, o wysokości ok. 8 m - powiedział polsatnews.pl st. kpt. Daniel Lebioda. - W szczytowym momencie w akcji uczestniczyły zastępy z Jastrzębia Zdroju oraz jednostki spoza powiatu, jak również 71 ratowników - dodał.

 

Interwencja zakończyła się około północy w niedzielę.

 

Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa i prokuratorem rejonowym oględziny miejsca zdarzenia. 

 

- Pożar wystąpił w miejscu ogrodzonym, pracownicy natychmiast poinformowali odpowiednie służby - powiedziała polsatnews.pl rzecznik miejscowej komendy miejskiej policji  st. post. Joanna Głodek.

 

Kilka dni wcześniej w Jastrzębiu Zdroju również wybuchł pożar odpadów - na wysypisku śmieci. W akcji, w której uczestniczyło ponad 100 strażaków, ogień pochłonął ok. 5 tys. m² powierzchni zasypanej śmieciami.

 

- Na ten moment mogę powiedzieć, że zdarzenia te nie mają ze sobą nic wspólnego - zapewniła rzeczniczka.

rob/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze