Ksiądz ciężko ranny w wypadku na zakopiance. Oaza szuka świadków zdarzenia

Polska
Ksiądz ciężko ranny w wypadku na zakopiance. Oaza szuka świadków zdarzenia
Facebook.com/Oaza Mistrzejowicka

Oaza z krakowskich Mistrzejowic i bliscy szukają świadków wypadku, w którym ciężko ranny został ks. Grzegorz Kilanowicz pracujący w tej parafii. 7 marca na zakopiance w Naprawie wikariusz kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym, który nie zmieścił się w zakręcie. Ciężko ranny został zabrany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Krakowie.

W dniu wypadku ks. Grzegorz wracał po południu na motocyklu z rodzinnego domu w Nowym Targu. Około godziny 15 w Naprawie doszło do zderzenia. Samochód, który nie zmieścił się na zakręcie uderzył w motocykl - poinformował portal goral.info.pl.

 

Duchowny od miesiąca przebywa w szpitalu i poddawany jest kolejnym operacjom. Nadal jest w poważnym stanie. Szczególnie zagrożona jest lewa noga wikariusza.

 

Przez kilka dni ranny kapłan był nieprzytomny. Nadal potrzebna jest dla niego krew. O tym, że ranny wybudził się ze śpiączki informował 11 marca ks. Kamil Gołuszka.

 

 

W sobotę parafia wikariusza poinformowała o poprawie jego stanu.

 

 

Macierzysta parafia św. Maksymiliana w Mistrzejowicach wystosowała apel o oddawanie krwi BRh+ dla rannego, który przeszedł kilka operacji lewej nogi.

 

 

"Oaza Mistrzejowicka" wystosowała na Facebooku apel o pomoc w odnalezieniu świadków zdarzenia. Ktokolwiek ma informacje o zderzeniu, proszony jest o kontakt.

 

rob/hlk/ polsatnews.pl, goral.info.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie