Ponad 70 strażaków walczyło z pożarem w sortowni odpadów

Polska
Ponad 70 strażaków walczyło z pożarem w sortowni odpadów
Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Ponad 70 strażaków walczyło z pożarem, jaki wybuchł w sobotę po południu w sortowni odpadów komunalnych w Jastrzębiu-Zdroju(woj. śląskie).Słup gęstego, czarnego dymu widoczny był z wielu kilometrów. Wieczorem trwało dogaszanie pogorzeliska.

Jak poinformował st. kpt. Daniel Lebioda z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju, ogień objął powierzchnię ok. 1,2 tys. m kw.

 

Płonęły przygotowane do sortowania śmieci, zgromadzone na placu o wymiarach ok. 30 na 40 metrów, ułożone w pryzmy wysokie na ok. 8 metrów.

 

Strażacy gasili pożar głównie wodą. W akcji uczestniczyło 21 jednostek, nie tylko z Jastrzębia-Zdroju, ale także z Gliwic, Knurowa, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika i Żor. Do sobotniego wieczora udało się opanować pożar; trwało przekopywanie i przelewanie pogorzeliska, by nie pojawiły się tam nowe zarzewia ognia. Nie było zagrożenia dla mieszkańców i okolicznych zabudowań.

 

Pożar w jastrzębskiej sortowni przy ul. Norwida był kolejnym w ostatnim czasie w tym mieście. 9 marca, w innej części Jastrzębia-Zdroju, ogień objął zbocze wysypiska śmieci o powierzchni około 5 tys. metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej uczestniczyło wtedy ponad 100 strażaków.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie