Opolskie: bus uderzył w drzewo, jedna osoba nie żyje. Kierowca był pijany

Polska
Opolskie: bus uderzył w drzewo, jedna osoba nie żyje. Kierowca był pijany
Galeria zdjęć (6)

Do tragicznego wypadku doszło na drodze powiatowej między Boroszowem a Kozłowicami (woj. opolskie). Bus kierowany przez 27-latka uderzył dachem w drzewo. W samochodzie znajdowały się również cztery inne osoby. Jedna z nich w wyniku obrażeń zmarła. Kierowca był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący busem marki Fiat Ducato, prawdopodobnie podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

 

- W busie znajdowało się również 4 mężczyzn - powiedział polsatnews.pl rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Oleśnie asp. Stanisław Filak.

 

- W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 50-latek, natomiast pozostałych pasażerów - w tym kierowcę - zabrano do szpitala. Najciężej ranny 61-latek został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego - dodał policjant.

 

Na miejscu były również obecne jednostki straży pożarnej. - W wyniku wypadku dwie osoby znajdowały się poza pojazdem, kolejne dwie zostały uwięzione w busie - powiedział polsatnews.pl komendant powiatowy państwowej straży pożarnej bryg. Jarosław Zalewski.

 

- Około 30 minut zajęło nam wydobycie dwóch mężczyzn z pojazdu, niestety jeden z nich w wyniku obrażeń zmarł - stwierdził Zalewski.

 

Kierowca został skontrolowany przez policję alkomatem. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Opolskie: bus uderzył w drzewo, jedna osoba nie żyje. Kierowca był pijany
Galeria zdjęć (6)

 

rob/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie